Dosť bolo snehu, prosím

Autor: Viliam Nádaskay | 28.3.2013 o 21:22 | Karma článku: 5,84 | Prečítané:  325x

Musím si splniť povinnosť a napísať aj niečo o tom strašnom bakanom počasí. Možno si niektorí z vás všimli, že už týždeň je jar. A možno si niektorí aj všimli, že vonku to tak nevyzerá. Keď som sa dopočul prednedávnom, že má opäť snežiť, skepsa ma donútila si myslieť, že to sa zase len Iľko prepil červeným. Ale tentokrát sa trafil.

 

Sneh je zlý. A tým myslím naozaj zlý, takmer ako schopnosť sebareflexie Martina Jakubca. Sneh je studený a nedá sa na ňom hrať futbal. Tohtoročná snehová nádielka sa dá prirovnať ku človeku, ktorého poznáte, aj máte trochu radi, ale nepotrebujete sa s ním vidieť často. Zrazu u vás tento človek každú chvíľu prespáva a obsmŕda. A vaše húkanie aby sa už pratal, nepomáha.

Načo vôbec ešte sneží? Už sme sa poguľovali, posánkovali, polámali si nohy na neodhrnutom a zľadovatelom chodníku, podpísali sa do snehu. Tak prečo? Jednoducho lebo. Aj ja keby som bol Matka Príroda, tak by som snežil v marci. A snežil by som aj v lete. A potom oteplil január. A sledoval by som Ala Gora, ako ide vyskočiť z kože.

A teraz vážne, ako teraz zistím, že je jar? Majú vraj rašiť snežienky, ale ja ich neuvidím, lebo budú pod snehom. A medvede nevylezú a pomrú. A veveričky tiež. Takže keď si myslíte, že to nie je vážne, máte pravdu. Nemám rád veveričky.

Ale z tej peknej stránky, sneh vytvára fajnovú scenériu. Tú najviac určite ocenia na strednom a severnom Slovensku popri odhrabávaní áut a umrznutých detí. Nakoniec, keď nám to júl a august nepokazia, budeme mať krásnu zimu. A čo je ešte lepšie, od nedele bude letný čas, čo znamená viac času na sánkovanie.

Takže užite si sneh, lebo jedného dňa umriete. A pokiaľ viem, v pekle je na sneh priteplo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?